TEKNOLOJİK GRUP //// Kamu Bilişim Haftası teşekkür mesajı

Sonsuz Teşekkürler...


Değerli Bilişim Sektörü,

Kamu Bilişim Derneği olarak sizlerin büyük desteği ile "Kamu Bilişim Haftası"nı büyük bir başarı ile gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Bütün bir hafta boyunca 10 oturumu, 50'den fazla konuşmacısı ile Türkiye'nin dijital ortamda gerçekleştirilmiş en büyük etkinliğini yine birlikte başardık.

 

Sayın T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcımız Dr. Ömer Fatih Sayan ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanımız Sayın Ömer Abdullah Karagözoğlu'nun açılış konuşmaları ile başlayan Kamu Bilişim Haftası kapsamında "Yeni Nesil Toplum: Dijital Dönüşüm", "Yeni Nesil Siber Güvenlik Çözümleri", "Yeni Nesil Ağ Teknolojileri", "Yeni Nesil Veri Merkezleri, Bulut Bilişim, İş Sürekliliği", "Yeni Nesil Görüntüleme, Tanıma ve Güvenlik Çözümleri", "Yeni Nesil Yazılım Teknolojileri ve Açık Kaynak", "Yeni Nesil Yönetim, İletişim, Uzaktan Çalışma ve ERP Çözümleri", "Yeni Nesil Teknolojiler: NesNet ve 5G" ve "Veri Güvenliği ve Kişisel Veriler" olmak üzere bilişim sektörümüzün tüm konularını kamu ve özel sektör temsilcilerimizle değerlendirmeye çalıştık. Tüm bu toplantılardaki konuşmaları Kamu Bilişim Derneği youtube adresinden dinleyebilirsiniz.

 

Derneğimiz bir sivil toplum kuruluşu olarak  "Milli Teknoloji ve Dijital Türkiye Hamlesi" kapsamında önemli çalışmalar yapmaktadır. Kamuda gerçekleştirilen ve planlanan dijital dönüşüm projeleri bu platformda tartışılmakta, kamu ve özel sektör temsilcileri bu platformda bir araya gelerek görüş alış verişinde bulunmaktadır.

 

Değerli Bilişim Sektörü çok zor bir dönemden geçiyoruz. COVİD-19 salgını hepimizi çok fazla etkiledi. Dernek olarak bu zor geçen 2020 yılında da durmadık ve yine önemli işler başardık. Derneğimiz toplumsal konularda her zaman duyarlı olmuş ve olmaya devam edecektir. Yine bu zor dönemde Kamu Bilişim Derneği bir dayanışma örneği sergileyerek "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" Milli Dayanışma Kampanyasına 101.200 TL bağış yapmıştır.

Derneğimiz başarıyla tamaladığımız bir hafta süren "Kamu Bilişim Haftası" dışında "5. Kamu Bilişim Zirvesi", "4. Kamu Yönetimi ve Teknoloji Zirvesi" ve "Sağlıkta Bilişim Kahramanları" etkinliklerini dijital ortamda düzenlemeyi başardık. Akademik çalışmalarımıza devam ederek "Kamu Yönetimi ve Teknoloji Dergisinin" 2.sayısını yayınladık.

 

"Evde Kal" sürecinin başarılı yürütülmesinde dijital dönüşümün önemi ve katkısı büyük olmuştur. Türkiye'nin dijital yüzü e-Devlet kapımız bu derece sağlam olmasaydı bugün evde kalmakta zorlanacaktık. Bugün Kamu ve Özel Sektör Bilişim yöneticilerimiz, bilişim çalışanlarımız olmasaydı uzaktan çalışamayacak, eğitimler alamayacak, toplantılar yapamayacaktık. Gerçekten de tüm dünyaya örnek olacak bir dijital dönüşümü salgın öncesinde ve salgın sırasında başarmış olmanın milletçe gururunu yaşıyoruz.

 

Derneğimizin her zaman yanında olan başta T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Dijital Dönüşüm Ofisi, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Başkanlığı olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlarımıza, değerli bilişim yöneticilerimize, özel sektör firmalarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza ve tüm bilişim gönüllülerimize sonsuz teşekkür ediyoruz.

Dernek olarak ancak birlikte başarabileceğimizi çok iyi biliyoruz.

Derneğimizin her zaman yanında olduğunuz, yaptığımız tüm etkinliklere katkı ve katılım sağladığı için tekrar sonsuz teşekkürler sunuyoruz.

 

Kamu Bilişim Derneği

 

 

 

Previous Post Next Post