BLOCKCHAIN & BITCOIN CONFERENCE TURKEY

BLOCKCHAIN & BITCOIN CONFERENCE TURKEY - 1 MARCH 2018Blockchain & Bitcoin Konferansı Türkiye: Istanbul'da blok zinciri teknolojisi ve dijital ekonominin geleceği konuşulacak

1 Mart Istanbul'da düzenlenecek olan Blockchain & Bitcoin Konferansı Türkiye'nin konusu blok zinciri ile kripto paraların çağdaş dünyadaki rolü olacak.

Neden Türkiye? Çünkü bu ülkede blok zinciri teknolojisi ve kripto paralar yaygınlaşıyor. Şu anda Lira-Bitcoin ile BTCTurk platformları ve Payza ile Bitwala kripto paralar ödeme sistemleri başarılı bir şekilde çalışmaktadır. Eylülde Bitcoin karşılığı daire satışları başladı, Istanbul'un ana havalimanında ise Bitcoin ATM'si kullanıma açıldı. Uluslararası araştırmalara göre ülkede Bitcoin ile ilgilenenlerin sayısı artmaktadır.
Hükümet tarafından kripto paralara ilişkin herhangi bir yasal düzenleme henüz bulunmadı. Fakat 2013 yılında dijital paranın kullanılması riskli olduğu konuşulduysa, 2017 yılında hükümet artık o kadar kararlı değildi. Kasımın başında Merkez Bankasının (TCMB) Başkanı Murat Çetinkaya kripto paralar teorik bakımından ülkenin finansal istikrarını yeniden kazanmaya katkı sağlayabilir diye belirtmişti.
 Konferans, 2017 yılında dünyada 11 tane Blockchain & Bitcoin Konferansı başarılı bir şekilde yapmış olan, uluslararası Smile-Expo şirketi tarafından düzenlenecek. Bu etkinlikler binlerce insanın dikkatini çekti, Blockchain & Bitcoin Conference Moscow ise Rusya'nın en büyük etkinliği oldu. Şimdi de şirket burada kripto paraların gelişme potansiyelini görüp Türkiye piyasasına giriyor.
Konferans, geliştiriciler, girişimciler, finansçılar, yatırımcılar, melek yatırımcılar,  hukukçular, güvenlik uzmanları, Blok Zincirine yeni başlayanlar, banka ve finans kurumlarının, kredi şirketlerinin ve ödeme sistemlerinin yetkilileri için ilginç olacak.

Blockchain & Bitcoin Konferansı Türkiye üç evreli geçecek:
   Blok Zinciri teknolojisi ve esasındaki pratik çözümler.
   FinTech ve Blockchain.
   ICO.
Konuşmacıların arasında hükümet temsilcileri, Türkiye FinTech ve Blok Zinciri sektörlerinin liderleri, kripto paralarının sektöründe en nüfuzlu uzmanlar bekleniyor.
Etkinlik sırasında demonstrasyon bölgesinde son çıkan madencilik araçları, inovatif yazılım ve Blok Zinciri esasındaki uygulamalar tanıtılacak.

Konferansın resmi dili Türkçedir.


Fiyatlarla ilgili detaylı bilgi için Blockchain & Bitcoin Konferansı Türkiye resmi web sitesini ziyaret ediniz: https://goo.gl/jaZcm9
Previous Post Next Post