E-Devlet Mobil Uygulaması için "En İyi Geliştirici" Ünvanı

TÜRKSAT BASIN DUYURUSU


e-Devlet Kapısı’nın mobil uygulaması olan "e-Devlet" ve beraberindeki geliştirici hesabımız, Android platformunun uygulama marketi olan Google Play üzerindeki en prestijli ünvan olan "En İyi Geliştirici" ünvanını almaya hak kazandı.


En İyi Geliştirici (Top Developer) Ünvanı Nedir?
Google Play'de, 400.000'den fazla geliştirici hesabı ve hesaplara ait 1.600.000'den fazla Android uygulaması olması sebebi ile Google çeşitli ünvanlarla, en iyi geliştirici hesaplarını  ve uygulamalarını ön plana çıkartmaktadır. Bilindiği üzere e-Devlet Kapısı uygulamamız geçen hafta Best Of 2015 listesine girmişti. Bu hafta ise "En İyi Geliştirici" ünvanına layık görüldü.

Bize Katkısı nedir?
Bu ünvan Google tarafından az sayıda geliştirici hesabına verildiği için Android platformundaki en prestijli ünvandır.

Kimlere Veriliyor?
En iyi ve en güvenilir uygulamaları geliştiren geliştirici hesaplarına verilen "En İyi Geliştirici" ünvanı için aranan en belirgin özellik, ilgili geliştirici şirketin "yüksek kalitede" ve "yenilikçi" ürün geliştirmiş olması gerekmektedir. Ünvanın kime verileceği Google tarafından belirleniyor. Biz de bu kapsamda Temmuz 2015'den itibaren devam eden sürecimizde Google ile çeşitli toplantılar gerçekleştirdik.

Bu Ünvana Sahip Olan Diğer Şirket ve Kurumlar;

Türkiye'de  bu ünvana sahip olan, Sahibinden.com, MobileCraft gibi çok az sayıda bir kaç yerli şirket bulunmaktadır. Bunların dışında, Google Inc, Facebook, Instagram, Twitter gibi şirketler bu ünvanın sahibidir. 
Previous Post Next Post