TP-LINK WiFi Akademi (Sosyal Sorumluluk Projesi)

WiFi Konusunda Her Şey İçin: TP-LINK WiFi Akademi

TP-LINK, tüketicileri bilgilendirici yepyeni ve Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen bir çalışma yapıyor. TP-LINK WiFi Akademi adlı çalışmada kablosuz ağ konusundaki tüm ürün, kavram ve terimler kısa videolarla, basit olarak anlatılıyor.

Türkiye’de ofis açtığı günden bu yana bilgilendirme çalışmalarına önem veren ve bunu görev olarak üstlenen TP-LINK, kablosuz ağ kavramlarını herkesin anlayabilmesi için TP-LINK WiFi Akademi projesini, son kullanıcı odaklı olarak geliştirdi. Kullanılan akıllı cihazların artmasına paralel olarak hem WiFi kullanıcı sayısı artıyor, hem de kullanılan cihazlar çeşitleniyor. Hayatımıza yepyeni birçok ürün ve kavram giriyor. Tüketicilerin WiFi konusundaki kavramları daha iyi anlayabilmesi ve daha sağlıklı yatırım yapmasını hedefleyen TP-LINK, marka bağımsız bir okul olması hedefiyle WiFi Akademi’yi hayata geçirdi.

Geçtiğimiz yılın son ayında başlayan çalışmada her hafta WiFi ile ilgili bir konu ele alınıyor. Teknoloji basınının önemli isimlerden Levent Pekcan ve Murat Gamsız’ın hazırladığı videolar sosyal medya aracılığıyla paylaşılıyor. TP-LINK, özellikle marka bağımsız bir çalışma olmasını hedeflediği için kendi içinde yapmayıp, teknik açıdan güvenilir ve referans olabilecek bir ekip ile çalışmayı tercih ettiği TP-LINK WiFi Akademi’de tüm kavramlar basit, herkesin anlayacağı şekilde ve video ile anlatılıyor. Videolar da olabildiğince kısa tutuluyor ve farklı birçok ortamdan bu videolara ulaşılabiliyor. Youtube üzerindeki TP-LINK WiFi Akademi bölümünün yanı sıra TP-LINK web sitesi, Facebook sayfası gibi ortamlardan da WiFi Akademi’ye erişmek mümkün.

‘WiFi nedir’ açıklayıcı videosu ile başlayan TP-LINK WiFi Akademi’de bugüne kadar router nedir, Mbit Nedir, Kanal Seçimi, WiFi Standartları, WPS gibi konular ele alındı. Zaman içinde kablosuz ağa ilişkin tüm kavramların işleneceği TP-LINK WiFi Akademi’de yer alan Forum bölümünde tüketicilerin soru ve istekleri de değerlendirilip, cevaplandırılıyor.Previous Post Next Post