Mobil Pazarlama Derneği Bülteni

2013, Mobil sektörün çok hızlı büyüdüğü ve mobil yatırımların agresif arttığı bir yıl oldu. Biz de MMA Türkiye olarak pazardaki bu büyümeye paralel, üyelerimizin ve sektörün ihtiyaçlarına yönelik çalışmalarımızı hızlandırdık. Biraz rakamsal anlatmak gerekirse BTK son çeyrek pazar verilerinde 3G kullanan abone sayımız 47.5 milyon kişiye yükselirken, akıllı cihazlarından
internete girenlerin sayısı ise 23.5 milyon kişiye ulaştı. Bu büyük data artık pazarlama dünyasını tüketicinin 7/24 olduğu mobil kanalların önemini anlamak ve bu konuda daha büyük yatırımlara yönelmek konusunda cesaretlendirdi.

2014 yılı Mobil Pazarlama Derneği Türkiye için önemli gelişmeleri de beraberinde getiriyor. Sizlere ve yeni katılacak olan üyelerimize daha verimli destek olabilmek adına Derneğimizi Tüzel Kimlik yapmak konusunda çalışmalarımız ve MMA Global ile görüşmelerimiz başladı. İlerlemeler ve somut adımlarımızı siz değerli üyelerimize periyodik olarak yayınlayacağımız Newsletterlarımız vasıtası ile duyuruyor olacağız.

Bu yıl "Standardizasyon ve Ölçümleme", "Üye İlişkileri" ve "Eğitim" Komiteleri olarak sizlerin de katkılarıyla sektöre faydalı ve sonuç odaklı çalışmalar konusunda daha organize ve daha hızlıyız. Kurumlarınızdan bu komitelerde yer alacak arkadaşlarımızı da aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı belirtmek isterim. MMA Türkiye olarak Mart 2014'te Mobil Ölçümleme konusunda önemli bir organizasyona imza atacağız. Tüm çalışmaların çıktısı ve başarısı bu organizasyonlarla sizlerle paylaşılıyor olacak.

2014 yılına ilk kez bu kadar kapsamlı bir newsletter ile başlıyoruz. MMA'in global bir organizasyon olmasından kaynaklanan gücümüzü, bize sağladığı network ve bilgi paylaşımı avantajını sizlere çok daha iyi hissettirmek ve bizden de globale aynı şekilde sektör haberleri paylaşmak, pazarı ve sektör oyuncularını güçlendirecek önemli bir kazanımdır. İşte bu nedenle, siz değerli üyelerimizin Mobil ekosistemde hayata geçirdiği proje ve haberlerin newsletterımızda yer almasını arzuluyoruz. Sizlerin de katkılarıyla her geçen gün daha da geliştireceğimiz haberler ile newsletterımızın mobil sektör için vizyoner bir çalışma olacağına inanıyoruz.

Mutlu, sağlıklı, başarılı ve "her anıyla Mobil" bir yıl geçirmenizi dilerim.

 
Zehra Öney
MMA Türkiye Başkanı
Türkiye'den Haberler
Turkcell Etkinliği 

MMA (Mobil Pazarlama Birliği) Türkiye, 12 Eylül 2013 Perşembe akşamı Turkcell ev sahipliğinde üyeleriyle buluşarak dönem faaliyetleri, komitelerinin planları, mobil reklamcılık trendleri ve mobil ölçümlemelerle ilgili son bilgileri paylaştı.
 devamı >>
Avea Etkinliği 

MMA (Mobil Pazarlama Birliği) Türkiye, 27 Kasım 2013 Çarşamba akşamı Avea'nın ev sahipliğinde üyeleriyle buluşarak dönem faaliyetlerini ve mobil reklam sektörünün 2013 yılını düzenlenen panelle değerlendirdi.
 devamı >>
'Mobil pazar nasıldı?
Nereye gidiyor?'
2013 Overview & 2014 Predictions
2013, Mobil sektörün çok hızlı büyüdüğü ve mobil yatırımların arttığı bir yıl oldu. Agresif bir şekilde büyüyen Mobil pazarın en büyük oyuncularının yer aldığı MMA Türkiye üyelerinin 2013 değerlendirmeleri ile 2014 beklentilerini sizlere sunuyoruz.


 

 
SmOx.meReklam Veren Mobil Sektörden Ne Bekliyor?
Mobil sektörde reklam verenin en büyük beklentisi, anlamlı bir ölçümleme alt- yapısının olması ve çok alanda tüketiciyi mobilde izleyebilmek. Bu konuda 2013 yılında MMA Global ve Nielsen iş birliği ve liderliğinde mobilde kullanıcı alışkanlık- larını ölçümleyen Smart Mobile Cross Media Effectiveness yani SMoX.me Raporu için çalışmalarımız bütün hızıyla devam ediyor. 
 
Raporlar
Mobil İnternet
Tüketici Raporu - Türkiye
İndirmek için tıklayın
 
Mobil İnternet
Tüketici Raporu - Avrupa
İndirmek için tıklayın
 
Mobil: İletişim
Kanalı
İndirmek için tıklayın
 
Mobil: Büyük
Birleştirici
İndirmek için tıklayın
 
Hidden River:
Ekim-Kasım
İndirmek için tıklayın
 
MMA Global'den Haberler
Mobilin Satın Almada
Üstlendigi Rol
MMA Forum New York
Mobil sektör liderleri MMA New York Forumu'nda bir araya gelerek en etkili mobil yatırımların ne zaman ve nerede yapılması gerektiğini, mobilin artan online satışlarda nasıl bağlayıcı olacağını konuştular.
devamı >>
Hiçbir Şey Sizi Mobil
Kadar Tüketiciye
Yaklaştıramaz
MMA Forum London
11 - 12 Kasım 2013'te Londra'da düzenlenen ve dünya çapında birçok önemli şirketi bir araya getiren MMA Londra Forum'a MMA Türkiye üyeleri katıldı. MMA Londra Forum'un ilk gününde, kişiler arası iletişim alışkanlıkları, mobil dünyanın gelişim süreci ve satış stratejileri konuşuldu. İkinci günde ise, büyük markaların sunumları yer aldı.
devamı >>
Dünyada mobil kullanıcı sayısının 2013'te en fazla Orta Doğu'da artması bekleniyor...
MMA Orta Doğu ve Kuzey Afrika Başkanı Karim Khalifa "Orta Doğu coğrafyasında 25 yaşın altında çok büyük bir nüfus var. Bunun sonucu olarak, teknolojiyi anlayan ve teknoloji ile internete hızlıca adapte olan bireyler mevcut." olarak açıklıyor.

E-Marketer'ın hazırladığı Körfez Birliği Ülkeleri hakkındaki Dijital ve Orta Doğu Raporu'nda mobil sektöre dair istatistikleri bulabilirsiniz.
 İndirmek için tıklayın
SM2

Every Moment is Mobile(TM) | 24 - 25 Eylül 2013, New York
devamı >>
 
CANNES LIONS

Mobil, Şehre Geliyor | Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali 2013 
devamı >>
 
CEO & CMO SUMMIT

Harekete Katılın:Mobil'in Gelişen Ekonomisinden Yararlanın 
devamı >>

 
SMARTIES AWARDS

Smarties™ 2013 Global Ödülleri Açıklandı!
devamı >>

 

Previous Post Next Post